Info
Her har vi samlet alle øvrige hold som vi tilbyder i HKF. 
 
Voksen, Syncro, Solodans og Familieholdet 
 
HKF forbeholder sig ret til at ændre eller aflyse hold, såfremt der er færre end 5 tilmeldte. I vil da blive kontaktet og få kontingent retur. Ligeledes kan der forekomme mindre justeringer i træningsplanen efter sæsonstart.  
Klik venligst her for at læse hele beskrivelsen

Øvrige hold - (FAMY)
Lørdag Tid: 12:00 - 12:45
Sted: Hal 1, Hal 1
Træner: _Vikar NN /
Hold FAMY: Familieholdet for løbere i alderen 3-25år. Det er på dette hold, du kan tilmelde dig sammen med dine forældre, hvis du endnu ikke kan stå alene på isen. Holdet er også for løbere, der bare vil hygge sig på isen uden træner, dog under hensyntagen til de øvrige på isen. Der er ingen undervisning på dette hold. Det koster 150kr for en hel sæson at gå på dette hold. Derudover betales pr sæson 350kr i medlemskontingent. Kontingentet dækker ugentlig: 1x ispas
Periode: 31.08.2019 - 31.03.2020
Tilmeldte: 10/10
Rabat: 34%
Pris: 150 kr. 99 kr.
Udsolgt

Øvrige hold - (FAMO)
Lørdag Tid: 12:00 - 12:45
Sted: Hal 1, Hal 1
Træner: _Vikar NN /
Hold FAMO: Familieholdet for løbere i alderen 26-40å+. Det er på dette hold, du kan tilmelde dig sammen med dit barn, hvis han/hun endnu ikke kan stå alene på isen. Holdet er også for løbere, der bare vil hygge sig på isen uden træner, dog under hensyntagen til de øvrige på isen. Der er ingen undervisning på dette hold. Pris: 150kr for en hel sæson. Derudover betales pr sæson 350kr i medlemskontingent. Kontingentet dækker ugentlig: 1x ispas
Periode: 31.08.2019 - 31.03.2020
Tilmeldte: 7/10
Rabat: 34%
Pris: 150 kr. 99 kr.
Tilmeld

Øvrige hold - (SOL2)
Tirsdag Tid: 17:45 - 19:00
Sted: Hal 2, Hal 2
Lørdag Tid: 18:15 - 20:15
Sted: Hal 1, Hal 1
Træner: _Vikar NN /
Hold SOL2: Øvede SOLODNAS Dette Solodans hold er for løbere, der tidligere har gået til Solodans, og som minimum har bestået Dansetest 1. Pris ca 370kr/md. Kontingentet afspejler at der er ca 10 planlagte tirsdagsaflysninger ifm elite hockeykampe. Derudover skal der betales pr sæson 350kr i medlemskontingent, hvis ikke det allerede er betalt ifm anden holdtilmelding. Kontingentet dækker ugentlig: 75min (tirsdag) pr uge, dog ikke de uger der er hockykampe samt 120min (lørdag). Ved tilmelding t.o.m. 30/9-2019 tilbagebetales 165kr, da kontingentet af tekniske årsager er sat for højt i perioden 15/8-30/9.
Periode: 27.08.2019 - 31.03.2020
Tilmeldte: 6/7
Rater: 2
Rabat: 34%
Ratepris: 1294 kr. 854 kr.
Total: 1708 kr.
Tilmeld

Øvrige hold - (SOL1)
Tirsdag Tid: 17:45 - 19:00
Sted: Hal 2, Hal 2
Træner: _Vikar NN /
Hold SOL1: Begynder SOLODANS Dette Solodans hold er for løbere, der ikke tidligere har løbet solodans, men som har nogle års skøjteerfaring. DVS har som minimum bestået HKF klubmærke2, svarende til DSU klubmærke4. I solodans er der fokus på skøjteløberens skating skills. Solodansens grundelementer er grundløb, rytme, timing og samtidig udtryk og musikforståelse. Man må ikke springe i solodans og isdans, men der er andre elementer, såsom mønsterdanse og dansepirouetter. Pris ca 125kr/md. Kontingentet afspejler at der er ca 10 planlagte aflysninger ifm elite hockeykampe. Derudover skal der betales pr sæson 350kr i medlemskontingent, hvis ikke det allerede er betalt ifm anden holdtilmelding. Kontingentet dækker ugentlig: 75min pr uge, dog ikke de uger der er hockykampe. Ved tilmelding t.o.m. 30/9-2019 tilbagebetales 56kr, da kontingentet af tekniske årsager er sat for højt i perioden 15/8-30/9.
Periode: 27.08.2019 - 31.03.2020
Tilmeldte: 4/7
Rater: 2
Rabat: 34%
Ratepris: 465 kr. 307 kr.
Total: 614 kr.
Tilmeld

Øvrige hold - (VOKO)
Onsdag Tid: 21:15 - 22:00
Sted: Hal 2, Hal 2
Træner: _Vikar NN /
Hold VOKO: Dette hold er for såvel begyndere som øvede voksenløbere i alderen 26år+ Pris: ca 150kr/md. Derudover skal der betales pr sæson 350kr i medlemskontingent. Kontingentet dækker ugentlig: 1x ispas Ved tilmelding t.o.m. 30/9-2019 tilbagebetales 67kr, da kontingentet af tekniske årsager er sat for højt i perioden 15/8-30/9.
Periode: 28.08.2019 - 31.03.2020
Tilmeldte: 0/10
Rater: 2
Rabat: 34%
Ratepris: 559 kr. 369 kr.
Total: 738 kr.
Tilmeld

Øvrige hold - (VOKY)
Onsdag Tid: 21:15 - 22:00
Sted: Hal 2, Hal 2
Træner: _Vikar NN /
Hold VOKY: Dette hold er for såvel begyndere som øvede voksenløbere i alderen 18-26år Pris: ca 150kr/md. Derudover skal der betales pr sæson 350kr i medlemskontingent. Kontingentet dækker ugentlig: 1x ispas Ved tilmelding t.o.m. 30/9-2019 tilbagebetales 67kr, da kontingentet af tekniske årsager er sat for højt i perioden 15/8-30/9.
Periode: 28.08.2019 - 31.03.2020
Tilmeldte: 0/10
Rater: 2
Rabat: 34%
Ratepris: 559 kr. 369 kr.
Total: 738 kr.
Tilmeld

Øvrige hold - (SYN)
Søndag Tid: 17:30 - 19:00
Sted: Hal 1, Hal 1
Træner: Marjo Juntunen-Nielsen / _Vikar NN /
Hold SYN: Dette hold er for løbere, der gerne vil prøve skøjtning som holdsport. Et hold består af 8-16 løbere, der i takt skal udføre de samme trin og bevægelser syncront. Aldersgruppe er ca 10år+ og man skal minimum være på niveau med DSUs Basic 1 grundløb. Pris: ca 300kr/md. Derudover skal der betales pr sæson 350kr i medlemskontingent, hvis ikke det allerede er betalt ifm anden holdtilmelding. Kontingentet dækker ugentlig: 2x ispas, der ligger som dobbeltlektion Ved tilmelding t.o.m. 30/9-2019 tilbagebetales 134kr, da kontingentet af tekniske årsager er sat for højt i perioden 15/8-30/9.
Periode: 01.09.2019 - 31.03.2020
Tilmeldte: 0/16
Rater: 2
Rabat: 34%
Ratepris: 1117 kr. 737 kr.
Total: 1474 kr.
Tilmeld

Hal 1/Hal 1

Lørdag
1
2
3
4
5
12.00Øvrig FAMYØvrig FAMO   
12.05Udsolgt 99.-   
12.10   
12.15   
12.20   
12.25   
12.30   
12.35   
12.40   
12.45     
12.50     
12.55     
13.00     
13.05     
13.10     
13.15     
13.20     
13.25     
13.30     
13.35     
13.40     
13.45     
13.50     
13.55     
14.00     
14.05     
14.10     
14.15     
14.20     
14.25     
14.30     
14.35     
14.40     
14.45     
14.50     
14.55     
15.00     
15.05     
15.10     
15.15     
15.20     
15.25     
15.30     
15.35     
15.40     
15.45     
15.50     
15.55     
16.00     
16.05     
16.10     
16.15     
16.20     
16.25     
16.30     
16.35     
16.40     
16.45     
16.50     
16.55     
17.00     
17.05     
17.10     
17.15     
17.20     
17.25     
17.30     
17.35     
17.40     
17.45     
17.50     
17.55     
18.00     
18.05     
18.10     
18.15Øvrig SOL2    
18.20 854.-    
18.25    
18.30    
18.35    
18.40    
18.45    
18.50    
18.55    
19.00    
19.05    
19.10    
19.15    
19.20    
19.25    
19.30    
19.35    
19.40    
19.45    
19.50    
19.55    
20.00    
20.05    
20.10    
Søndag
1
2
3
4
5
12.00     
12.05     
12.10     
12.15     
12.20     
12.25     
12.30     
12.35     
12.40     
12.45     
12.50     
12.55     
13.00     
13.05     
13.10     
13.15     
13.20     
13.25     
13.30     
13.35     
13.40     
13.45     
13.50     
13.55     
14.00     
14.05     
14.10     
14.15     
14.20     
14.25     
14.30     
14.35     
14.40     
14.45     
14.50     
14.55     
15.00     
15.05     
15.10     
15.15     
15.20     
15.25     
15.30     
15.35     
15.40     
15.45     
15.50     
15.55     
16.00     
16.05     
16.10     
16.15     
16.20     
16.25     
16.30     
16.35     
16.40     
16.45     
16.50     
16.55     
17.00     
17.05     
17.10     
17.15     
17.20     
17.25     
17.30Øvrig SYN    
17.35 737.-    
17.40    
17.45    
17.50    
17.55    
18.00    
18.05    
18.10    
18.15    
18.20    
18.25    
18.30    
18.35    
18.40    
18.45    
18.50    
18.55    
19.00     
19.05     
19.10     
19.15     
19.20     
19.25     
19.30     
19.35     
19.40     
19.45     
19.50     
19.55     
20.00     
20.05     
20.10     

Hal 2/Hal 2

Tirsdag
1
2
3
4
5
17.45Øvrig SOL1Øvrig SOL2   
17.50 307.- 854.-   
17.55   
18.00   
18.05   
18.10   
18.15   
18.20   
18.25   
18.30   
18.35   
18.40   
18.45   
18.50   
18.55   
19.00     
19.05     
19.10     
19.15     
19.20     
19.25     
19.30     
19.35     
19.40     
19.45     
19.50     
19.55     
20.00     
20.05     
20.10     
20.15     
20.20     
20.25     
20.30     
20.35     
20.40     
20.45     
20.50     
20.55     
21.00     
21.05     
21.10     
21.15     
21.20     
21.25     
21.30     
21.35     
21.40     
21.45     
21.50     
21.55     
Onsdag
1
2
3
4
5
17.45     
17.50     
17.55     
18.00     
18.05     
18.10     
18.15     
18.20     
18.25     
18.30     
18.35     
18.40     
18.45     
18.50     
18.55     
19.00     
19.05     
19.10     
19.15     
19.20     
19.25     
19.30     
19.35     
19.40     
19.45     
19.50     
19.55     
20.00     
20.05     
20.10     
20.15     
20.20     
20.25     
20.30     
20.35     
20.40     
20.45     
20.50     
20.55     
21.00     
21.05     
21.10     
21.15Øvrig VOKYØvrig VOKO   
21.20 369.- 369.-   
21.25   
21.30   
21.35   
21.40   
21.45   
21.50   
21.55