Tirsdag, 23 Oktober 2018

HKF´s

     Værdier          Facebook           Forældre Facebook    

Sponsor

 

Sponser

 

Ernæring til Skøjteløbere

Hørsholm ugeblad, HKF

Galleri

Kontakt os

Adresse:

HKF

Stadion Alle 11

2960 Rungsted Kyst

Danmark

 

Kontortid Oleg: 

Mandage Kl.18.00 - 18.45

i trænerrummet på bagsiden af skøjtehallen

Mobil: 20 78 30 11

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

E-mail:

Relevant medlem af Bestyrelsen 

eller

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Telefon nr.

Relevant medlem af Bestyrelsen

 

Sjællands-Mesterskab og Sjællands-Cup 2017

 I weekenden den 10-12/11 blev der afholdt både

  Sjællands-Mesterskab og Sjællands-Cup

i Tårnby

 

Ved Sjællands Mesterskabet blev det til 2 flotte medaljer

til HKF´s Mesterskabsløbere. 

Sølv til 10 årige Diana Tolkach i Springs M og 

Bronze til 12 årige Emma Johansson i Debs M

Der ud over blev det en 7. plads både til

Fie Magnussen i Springs M og

Asta Wang i Novice M

 

SM og SC 2017

SCfredag 

 

 Ved Sjællands Cup blev det hele 6 medaljer

til HKF´s Konkurrenceløbere efter nogen flotte friløb.

 

Guld til Lucca Madsen i Chicks K og 

 Marjo Nielsen i Senior K1 

 

Sølv til Selma Wang i Chicks K,

Roberta Høyrup i Debs K og

Emma Hecht i Junior K2

 

Bronze til Emma Bjørnslev i Debs K

 

Claudia Frandsen blev nr. 6 i Cubs K

Adam Eltoft blev nr. 10 i Cubs K

Matilda Clausen blev nr. 13 i Cubs K

 

Selma Harris blev nr. 6 i Springs K

Annika Glenting blev nr. 8  i Springs K

Bente Boysen blev nr. 13  i Springs K

Caroline Jørgensen blev nr. 15 i Springs K

Freya Skovlund blev nr. 20 i Springs K

 

Maria Olivia Knudsen blev nr. 9 i Debs K

Matilde Nielsen blev nr. 11 i Debs K

 

Mathine Lenander blev nr. 10 i Junior K1

Amanda Hansen blev nr. 11 i Junior K1

 

Sara Buch-Weeke blev nr. 5 i Junior K-2

 

 

Tillykke til jer alle.

 

Link til Tidsplan, startrækkefølge og resultater: 

http://www.danskate.dk/aktiviteter/konkurrencer-kunstskoejteloeb/

 

Link til Livestreaming:

https://www.youtube.com/channel/UCeOOrzQHj4XFv7_V2yp_1uA/live

HKF arrangementer

 

Haloween

29/10

Indbydelse

Tilmelding

 

Iskrystal 1

3/11

 

Besøg af Skate-BooTique

7/11 k. 15-18

 

Besøg af Skate-BooTique

5/12 kl. 15-18

 

Luciafest

12/12

 

Minikursus for begyndere

27-28/12

 

Iskrystal 2

19/1

 

FunSkate 3

2-3/2

 

Camp HKF 

uge 7

 

Fastelavn

4/3

 

Iskrystal 3

16/3

 

Afslutningsshow

30-31/3

 

Konkurrencer

Terminsplan og regler

2018-19

 

Køb Licens

 

Oktoberkonkurrencen

26-28/10 i Gentofte

Indbydelse

Tidsplan  pr.21/10

Deltagerliste pr.21/10

 

Iskrystal 1

3/11 i Hørsholm

Tilmelding

 

SM og SC i Tårnby

16-18/11

Indbydelse

 

FunSkate 2 i Herlev

24-25/11

 

DM

7-9/12 i Odense

Indbydelse

 

Danmarks Cup

11-13/1 i Vojens

 

Iskrystal 2

19/1 i Hørsholm

 

Isblomsten

25-27/1 i Herlev

 

FunSkate 3

2-3/2 i Hørsholm

 

Flyver Cup

8-10/2 i Tårnby

 

FunSkate Finale

2-3/3 i Odense

 

Easter Skate Riihmäki

8-10/3 ? i Finland

 

Skate Malmø

7-10/3

 

Iskrystal 3

16/3 i Hørsholm

 

Friløbkonkurrencen

22-24/3 i Gentofte

 

Skate Copenhagen

5-7/4 i Hvodovre

 

Hamburg Michel

6-7/4 ? i Tyskland

 

Paris

20-22/4 ? i Frankrig

 

Aflysninger

29/10

Normal træning er aflyst

kl.15:45-18:15

pga Halloween i HKF

 

Camps

 

Ice-Camp for M+K løbere

i Herning

23-24/2 2019

 

© 2011 | Kontakt webmaster: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Network Media Hjemmeside fra
Network Media