Søndag, 19 August 2018

HKF´s

     Værdier          Facebook           Forældre Facebook    

Sponsor

 

Sponser

 

Hørsholm ugeblad, HKF

Galleri

Kontakt os

Adresse:

HKF

Stadion Alle 11

2960 Rungsted Kyst

Danmark

 

Kontortid Oleg: 

Mandage Kl.18.00 - 18.45

i trænerrummet på bagsiden af skøjtehallen

Mobil: 20 78 30 11

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

E-mail:

Relevant medlem af Bestyrelsen 

eller

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Telefon nr.

Relevant medlem af Bestyrelsen

 

Friløbskonkurrencen 2017, Resultater

Ved weekendens Friløbskonkurrence i Gladsaxe

vandt HKF Sølv i DSU´s klubkonkurrence 2016-17.

 DSU klubkonkurrence Slv HKF

 

Derudover blev det til 3 individuelle medaljer:

 

DSC 0154 

      Lucca Madsen vandt Guld i Chicks K og

Sara Buch-Weeke vandt Guld i Novice K1-O.

Marjo Nielsen vandt Bronze i Senior K1

 

Følgende løbere fra HKF gjorde det også rigtigt godt:

Diana Tolkach blev nr. 4 i Cubs M

Maya Lazarova blev nr. 8 i Cubs M

Emma Johansson blev nr. 4 i Springs M

Karoline Haubroe blev nr. 7 i Springs M

Roberta Høyrup blev nr. 12 i Springs M

Alexandra Lanzarova belv nr. 15 i Springs M

 

 Selma Wang blev nr. 5 i Chicks K

Claudia Frandsen blev nr. 6 i Chicks K 

Bente Boysen  blev nr. 5 i Cubs K

Freya Skovlund blev nr. 16 i Cubs K

Annika Glenting belv nr. 7 i Springs K-Y

Methulli Jayaweera blev nr. 11 i Springs K-Y

Selma Harris blev nr. 13 i Springs K-Y

Emma Bjørnslev blev nr. 8 i Springs K-O

Maria Olivia Knudsen blev nr. 12 i Springs K-O

Sofia Pontoppidan blev nr. 13 i Springs K-O 

Mathine Lenander blev nr. 8 i Junior K1 

Amanda Hansen blev nr. 14 i Junior K1

Tillykke til jer alle

Asta Wang og Emma Hecht kom desværre ikke i konkurrence,

da konkurrencen blev afbrudt da ismaskinen gik i stykker. 

 

Link til Livestreaming:

 https://www.youtube.com/channel/UCeOOrzQHj4XFv7_V2yp_1uA/live

 

Link til resultater:

http://www.danskate.dk/aktiviteter/konkurrencer-kunstskoejteloeb/
 

HKF arrangementer

HKF Hjælpetrænerkursus

26/8 

 

Minikursus for begyndere

+ Åbent hus

2/9

 

Besøg af Skate-BooTique

5/9 kl. 15-18

 

Generalprøve på programmer

for alle K & M løbere

9/9

Indbydelse

 

Generalforsamling HKF

12/9

 

Åbent hus

16/9

 

DSU camp for cubs og springs

21-23/9

 

DSU hjælpetrænerkursus

29-30/9

 

Besøg af Skate-BooTique

3/10 kl. 15-18

 

Camp HKF

Uge 42

 

Haloween

29/10

 

Iskrystal 1

3/11

 

Besøg af Skate-BooTique

7/11 k. 15-18

 

Besøg af Skate-BooTique

5/12 kl. 15-18

 

Luciafest

12/12

 

Minikursus for begyndere

27-28/12

 

Iskrystal 2

19/1

 

Camp HKF 

uge 7

 

Fastelavn

4/3

 

Iskrystal 3

16/3

 

Afslutningsshow

30-31/3

Konkurrencer

Terminsplan og regler

2018-19

 

Køb Licens

 

Efterårskonkurrence

14-16/9 i Rødovre

Indbydelse

 

HSK Cup

4-7/10 i Hvidovre

Indbydelse

(obs tilmelding via HKF)

 

FunSkate 1 i Tårnby

20-21/10

 

Oktoberkonkurrencen

26-28/10 i Gentofte

 

Iskrystal 1

3/11 i Hørsholm

 

SM og SC i Tårnby

16-18/11

 

FunSkate 2 i Herlev

24-25/11

 

DM

7-9/12 i Odense

 

Danmarks Cup

11-13/1 i Vojens

 

Iskrystal 2

19/1 i Hørsholm

 

Isblomsten

25-27/1 i Herlev

 

FunSkate 3

2-3/2 (i Gladsaxe)

 

Flyver Cup

8-10/2 i Tårnby

 

FunSkate Finale

2-3/3 i Odense

 

Easter Skate Riihmäki

8-10/3 ? i Finland

 

Skate Malmø

???

 

Iskrystal 3

16/3 i Hørsholm

 

Friløbkonkurrencen

22-24/3 i Gentofte

 

Skate Copenhagen

5-7/4 i Hvodovre

 

Hamburg Michel

6-7/4 ? i Tyskland

 

Paris

20-22/4 ? i Frankrig

 

Aflysninger

Træningslejre

FunSkate Træningssamling

i Tårnby

21-23/9 2018

 

Trænings samling for

Cubs og Springs M og K

i Hørsholm

21-23/9 2018

Invitation

 

Ice-Camp for M+K løbere

i Herning

23-24/2 2019

© 2011 | Kontakt webmaster: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Network Media Hjemmeside fra
Network Media