Søndag, 19 August 2018

HKF´s

     Værdier          Facebook           Forældre Facebook    

Sponsor

 

Sponser

 

Hørsholm ugeblad, HKF

Galleri

Kontakt os

Adresse:

HKF

Stadion Alle 11

2960 Rungsted Kyst

Danmark

 

Kontortid Oleg: 

Mandage Kl.18.00 - 18.45

i trænerrummet på bagsiden af skøjtehallen

Mobil: 20 78 30 11

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

E-mail:

Relevant medlem af Bestyrelsen 

eller

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Telefon nr.

Relevant medlem af Bestyrelsen

 

Friløbskonkurrencen 2018, Resultater

Ved Friløbskonkurrence

hvor alle de bedste skøjteløbere i Danmark deltog,

blev det igen til flere medaljer til HKF

 

FrilbEmmaFrilb

 

I Mesterskabsrækken fik både 

Diana Tolkach i Springs M og

Emma Johansson i Debs M Bronze.

Begge piger løbe rigtigt flot,

hvilket blev belønnet af dommerne

med de højeste Component point

i deres respektive aldersklasser


Fie Magnussen som blev nr. 7 i Springs M og

Asta Wang  som blev nr. 13 i Novice M,

gjorde det også rigtigt godt.


Konkurrencenrækken fik

Lucca Madsen Guld i Chicks K,

Marjo Juntunen-Nielsen Sølv i Senior K-1 og

både Selma Wang i Chicks K og

Matilda Clausen i Cubs K Bronze


Følgende løbere gjorde det også rigtigt godt:


Claudia Frandsen blev nr. 7 i Cubs K
Delphina Rizzardi blev nr. 12 i Cubs K

Adam Eltoft blev nr. 21 i Cubs K

Jacqueline Klein blev nr. 24 i Cubs K
Olivia Reinhardt blev nr. 17 i Cubs K
Bente Boysen blev nr. 4 i Springs K-Y
Freya Skovlund  blev nr. 15 i Springs K-Y
Zarah Midtgaard  blev nr. 17 i Springs K-Y
Emma Bjørnslev blev nr. 9 i Debs K
Emilie Midtgaard blev nr. 24  i Novice K-1
Lea Ørum blev nr. 6 i Junior K-2
 

Tillykke til jer alle.

 

Link til  resultater:

 

http://www.danskate.dk/aktiviteter/konkurrencer-kunstskoejteloeb/

 

Link til Livestraming:

 

https://www.youtube.com/channel/UCeOOrzQHj4XFv7_V2yp_1uA/live

________________________________________

HKF arrangementer

HKF Hjælpetrænerkursus

26/8 

 

Minikursus for begyndere

+ Åbent hus

2/9

 

Besøg af Skate-BooTique

5/9 kl. 15-18

 

Generalprøve på programmer

for alle K & M løbere

9/9

Indbydelse

 

Generalforsamling HKF

12/9

 

Åbent hus

16/9

 

DSU camp for cubs og springs

21-23/9

 

DSU hjælpetrænerkursus

29-30/9

 

Besøg af Skate-BooTique

3/10 kl. 15-18

 

Camp HKF

Uge 42

 

Haloween

29/10

 

Iskrystal 1

3/11

 

Besøg af Skate-BooTique

7/11 k. 15-18

 

Besøg af Skate-BooTique

5/12 kl. 15-18

 

Luciafest

12/12

 

Minikursus for begyndere

27-28/12

 

Iskrystal 2

19/1

 

Camp HKF 

uge 7

 

Fastelavn

4/3

 

Iskrystal 3

16/3

 

Afslutningsshow

30-31/3

Konkurrencer

Terminsplan og regler

2018-19

 

Køb Licens

 

Efterårskonkurrence

14-16/9 i Rødovre

Indbydelse

 

HSK Cup

4-7/10 i Hvidovre

Indbydelse

(obs tilmelding via HKF)

 

FunSkate 1 i Tårnby

20-21/10

 

Oktoberkonkurrencen

26-28/10 i Gentofte

 

Iskrystal 1

3/11 i Hørsholm

 

SM og SC i Tårnby

16-18/11

 

FunSkate 2 i Herlev

24-25/11

 

DM

7-9/12 i Odense

 

Danmarks Cup

11-13/1 i Vojens

 

Iskrystal 2

19/1 i Hørsholm

 

Isblomsten

25-27/1 i Herlev

 

FunSkate 3

2-3/2 (i Gladsaxe)

 

Flyver Cup

8-10/2 i Tårnby

 

FunSkate Finale

2-3/3 i Odense

 

Easter Skate Riihmäki

8-10/3 ? i Finland

 

Skate Malmø

???

 

Iskrystal 3

16/3 i Hørsholm

 

Friløbkonkurrencen

22-24/3 i Gentofte

 

Skate Copenhagen

5-7/4 i Hvodovre

 

Hamburg Michel

6-7/4 ? i Tyskland

 

Paris

20-22/4 ? i Frankrig

 

Aflysninger

Træningslejre

FunSkate Træningssamling

i Tårnby

21-23/9 2018

 

Trænings samling for

Cubs og Springs M og K

i Hørsholm

21-23/9 2018

Invitation

 

Ice-Camp for M+K løbere

i Herning

23-24/2 2019

© 2011 | Kontakt webmaster: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Network Media Hjemmeside fra
Network Media